Czcionka: A A A
Kontrast: A A A
Innowacyjna Gospodarka - Narodowa Strategia Spójności Gmina Małkina Górna Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie Internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzeniu 3 PIAP
Aktualności
Wyposażenie 3 punktów PIAP w sprzęt komputerowy
10.08.2015

   Projekt Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu realizowany w Gminie Małkinia Górna zakładał utworzenie 3 punktów PIAP, jako miejsc powszechnie dostępnych dla mieszkańców.

   Nazwa PIAP o co często pytali uczestnicy projektu jest skrótem od angielskiego terminu Public Internet Access Point, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Publiczny Punkt Dostępu do Internetu. To powszechnie dostępne placówki wyposażone między innymi w stanowiska komputerowe ze stałym łączem internetowym.

   W Gminie Małkinia Górna na potrzeby realizowanego projektu Publiczne Punkty Dostępu do Internetu zostały utworzone w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej oraz w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostyni.

   W miesiącu sierpniu 2015 roku w ramach realizowanego projektu punkty te zostały wyposażone w sprzęt komputerowy. Jest to jednocześnie placówki te mają za zadanie zapewnić mieszkańcom gminy nieodpłatny dostęp do Internetu.

   Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z utworzonych na terenie naszej gminy punktów PIAP.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Dotacje na Innowacje” „Inwestujemy w Waszą przyszłość”